Ahşap Merdiven
Ürün Modelleri - Özel İmalat ve Fiyat Bilgisi Uygun Fiyat Garantisi


Ahşap Merdiven - İstanbul Ahşap Merdiven İmalatı ve Modelleri


AHŞAP MERDİVEN

Malzeme olarak hem iç mekânda hem dış mekânda hemen her türlü mobilyada kullanılan ahşap, şıklığın bir sembolüdür. Özellikle ev içi aksesuarlarda kullanılan ahşap, evlerin havasını tamamen değiştirmekte ve eve bambaşka bir hava katmaktadır.

Ahşap Merdiven Çeşitleri


Ev içinde kullanılan ahşap merdivenler, evde kullanıldıkları yere göre düz bir şekilde ya da döner şekilde olabilmektedir. Ayrıca müşterilerin tercihine göre daha klasik ya da modern tarzda da üretilebilir.

Dubleks evlerde kullanılacak olan merdivene karar verilirken, evin tarzı ve müşterinin isteği göz önünde bulundurulmalıdır. Açık model olarak adlandırabileceğimiz tırabzansız ahşap merdivenler, son dönemlerde oldukça tercih edilmektedir. Ancak, evin içinde yaşayan küçük çocukların, daha yaşlı
kimselerin veya denge problemi yaşayan kişilerin varlığı durumunda bu tarz modeller müşteri tarafından tercih edilse bile üretici tarafından önerilmemelidir.

Daha klasik tarzda üretilen merdivenler açısından esas belirleyici tırabzanda uygulanan işçiliktir. Bu tarz bir işçilik oldukça zahmetli olmakta ve yapımı da uzun sürebilmektedir.

Tüm ürünlerde olduğu gibi, ahşap merdivenlerde de seri üretim yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların modelleri de daha standart olup, genellikle ahşap merdivenden tek beklenen şey fonksiyonelliğidir. Ancak müşterinin fazla vakti yoksa ve hızlı bir çözüm aranıyorsa, seri üretim ahşap merdiven modelleri de her zaman tercih edilebilir. Ahşap merdiven olarak seri üretim bir model tercih edilse de evin merdiven koyulacak kısmının uzunlu, genişliği ve benzeri etkenlere göre ufak da olsa bir takım revizyonlar yapmak gerekebilmektedir.

Ahşap Merdiven Fiyatları


Tüm ürünlerde olduğu gibi ahşap merdiven üretiminde de fiyatı belirleyen pek çok etmen bulunmaktadır. Bunların en başında da elbette kullanılan malzeme gelmektedir.

Ahşap, malzeme olarak farklı kalite sınıflarında bulunabilen bir malzemedir. Dolayısıyla fiyatları da oldukça farklılık göstermektedir. Ahşap merdivenin yapılacağı bölgedeki sıcaklık ve nem gibi faktörler de malzeme seçimini etkileyecektir. Bu noktada müşterinin doğru yönlendirilmesi uzun vadede daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Ahşap merdiven fiyatlarını etkileyen diğer bir konu da işçiliktir. Daha önce bahsetmiş olduğumuz seri üretim ile üretilen ahşap merdiven modellerinin daha uygun fiyatlı olacağını beklemek makuldür. Ancak tırabzan işçiliğinin yoğun olduğu ya da o ev için özel olarak üretilecek olan ürünün fiyatının da daha yüksek olacağı kolaylıkla tahmin edilebilir. Yine bu noktada müşterinin istediği ve üreticinin uzman görüşünün en doğru noktada birleştirilmesi en doğru kararın verilmesi için oldukça önemlidir.

Ahşap merdiven fiyatlarını belirleyen bir diğer konu da ahşap merdivende herhangi bir aksesuarın kullanılıp kullanılmayacağıdır. Kullanılan aksesuarın cinsi, ne kadar kullanılacağı ve bu aksesuarın modeli fiyatın belirlenmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca tırabzanda zaman zaman tercih edilen ferforje ve ferforjenin işliğinin de yüksek olması fiyat belirlenirken dikkate alınması gereken noktalardan biridir.

Ahşap merdiven fiyatlar ile ilgili değinmek istediğimi son nokta da merdivenin şekli ile alakalıdır. Genelde L dönüşlü, U dönüşlü veya düz olarak adlandırılan merdiven fiyatları da birbirinden farklılık göstermektedir. Merdivenin yapılacağı iki kat arasındaki mesafe, kullanılan malzeme ve benzeri gibi fiyata etki eden konuların yanı sıra, merdivenin dönüş şekli hem kullanılacak olan malzemenin miktarını hem de işçiliği oldukça etkilediği için fiyat üzerinde doğrudan etkilidir.

Evimiz hepimiz için oldukça özel. Fonksiyonunun yanı sıra, evimizi daha da güzelleştirmek için de üzerinde oldukça durduğumuz ahşap merdivenler ev sahipleri için oldukça farklı seçenekler sunmaktadır. Kendi bütçenize göre en uygun modeli tercih ederken, üretici firmanın uzmanınızın görüşünü almak da oldukça önemlidir.