Yatak Odası
Ürün Modelleri - Özel İmalat ve Fiyat Bilgisi Uygun Fiyat Garantisi


Yatak Odası Modelleri ve Fiyatları


Yatak Odası Nasıl Olmalıdır?

Yatak Odası Nasıl Olmalıdır? --  Evlerinin yenileyenler ve yeniden düzenleyenler belki de en dikkat etmeleri gereken ama yeteri kadar özen göstermedikleri tek bir oda bulunuyor. “Bu odayı nasıl olsa kimse görmüyor.” “Benden başka kimse kullanmıyor.” diyerek özen gösterilmeyen ama her ailenin özen göstermesi gereken oda yatak odasıdır. Özen gösterilmediği taktide eşyaların sıkış sıkış olması, yatak odasının büyüklüğünün küçük olması, yatak odası mobilyalarının büyük gelmesi ebeveynlerin içini daraltıyor. Bunlardan kaçınmak ve yatak odasının imalatının nasıl olması gerektiği ile alakalı kafanızda soru işaretleri bulunmasını istemiyorsanız. Yatak odası nasıl olmalıdır? Sorusunu kendinize sormalısınız. İşte sizler için püf noktaları ve dikkat etmeniz gerekenler ile Yatak odası dizaynı nasıl olmalıdır?

Yatak Odası Tarzınızı Belirleyin!

İlk defa eve çıkan, kendi evine taşınan ve ya evini yenileyenler yatak odasında nelere ihtiyacı olduğuna karar vermelidir. Ebeveyn banyonuz varsa kullanışlı ve şık bir banyo dolabı imalatına karar vermeniz gerekmektedir. Banyo dolabı ebeveynler için oldukça önemlidir. Dış fırçasından tutunda havlularınıza kadar kişisel eşyalarınızı bir düzen halinde saklamanıza yardımcı olur. Ayrıca havlu gibi kişisel eşyalarınızın kokmasını ya da küf tutmasını istemezsiniz değil mi?  Bundan dolayı banyo dolabı imalatını yaparken membran kapak ve ya akrilik kapak çeşitlerinden birini tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bakımları da oldukça kolaydır. Bir mikro fiber bez yardımıyla düzeli olarak silip duruladıktan sonra uzun yıllar dolabınıza zarar gelmez. Ebeveyn banyosundaki dolap imalatına karar verdikten sonra giyinme odanızın dekorasyonuna geçmelisiniz. Unutmayın! Giysi odası ne kadar düzenli ve kullanışlı olursa yatak odası o kadar ferah ve havadar olur. Giyinme odası sadece kıyafetlerinizin saklandığı bir oda olarak görmeyin. Nevresim takımları, Battaniye, Yorgan ve özel eşyalar gibi birçok unsuru içinde bir düzen halinde barındırabilir. Bu sayede yatak odanız oldukça rahatlar.

Renk Uyumuna Dikkat Edin!


Yatak odası takımlarının renk seçimlerini oldukça sade yapmalısınız. Unutmayın ki yatak odasında dinlenmek ve uyumak için vakit geçireceksiniz. Bundan dolayı bir renk cümbüşünün içinde kalırsanız sadece gözleriniz değil bir süre sonra ruhunuzda daralmaya başlar. Renk uyumunda yatak odasının tümünü dikkate almanız gerekiyor. Bunun için; mobilyalar, duvar rengi, yatak örtüsü, fon perde, halı ve aksesuarlar ile uyumlu olacak en fazla üç renk seçmeniz uygun olacaktır.  Renk dağılımını da iyi ayarlamanız gerekiyor. Örneğin; yatak örtüsü ile perdeniz aynı renk ise, halınız ile de yastıklarınız aynı renk olmalıdır. Yatak odalarında genellikle mavi – gri, kiremit – gri, gri –  beyaz renklerinden oluşmaktadır. Yatak odanızda kesinlikle aksesuar kullanmayı unutmayın. Tablo, biblo, vazo, saat ve çiçek gibi aksesuarlarla canlandırın.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?


Yatak odanız standartlara göre daha küçük bir oda ise mobilyalarınızı odanızın boyutuna göre seçin. Büyük yatak odası mobilyaları başınıza dert olabilir. Odanıza sığmayabilir ya da kötü bir görüntü oluşturabilir. Duvar renkleri için açık ve ferah renkler seçmeniz odanızı olduğundan daha büyük gösterebilir. Koyu renkli duvarlar odanızda kasvetli bir görüntü oluşturacağından ruhunuz daralabilir. Ayrıca güneş ışığından da yeteri kadar faydalanamayabilirsiniz. Bunlara ek olarak yatak odasında özel mobilyalar kullanabilirsiniz. Daha az yer kaplayan ama oldukça kullanışlı mobilyalar seçerek yatak odanızı yaşanabilir hale getirebilirsiniz. Küçük yatak odalarında tercih edilmeyen ama çok işlevsel olan dekoratif aydınlatmaları kullanmakta oldukça yararlı olabilir. Oda küçük olduğu için küçük zevklerinizden vazgeçmeyin. Ufak detaylar odanızı olduğundan daha şık gösterebilir.