Banyo Dolapları
Ürün Modelleri - Özel İmalat ve Fiyat Bilgisi Uygun Fiyat Garantisi


Banyo Dolap Modelleri ve Fiyatları


Banyo Dolapları

Banyo dolabı imalatı titizlik gerektiren bir konudur. Çünkü banyolarda kullanılan dolaplar sürekli olarak suya ve neme maruz kalmaktadır. Doğru malzeme ve imalat teknikleri kullanılmadığında dolaplarda şişme ve kabarma sorunları meydana gelerek kullanılamaz hale gelmeleri kaçınılmaktadır. Mutfak dolapları için kullanılan malzemelerde olduğu gibi banyo dolaplarında da suya ve neme karşı dirençli malzeme tercih etmek gerekir.

Banyolarda Kullanılan Dolap Malzemeleri Nedir


Membran kapak
suya karşı dirençli olduğu ve lake görünümüne yakın görünümler elde edilebildiği ve uygun fiyat seçeneği sunduğu için en çok kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Membran banyo dolabı tasarımları da kullanılacak olan malzemeyi etkilemektedir. Oymalı rustik tasarımlarda MDF üzerine lake boyama malzemeler daha iyi sonuç vermektedir. Lake boyama MDF’nin suya, neme ve buhara karşı daha dirençli hale gelmesini sağlamaktadır. Daha uzun ömre olan Lake kullanmak maliyet açısından daha pahalı çözümler sunmaktadır. Membran mutfak modellerinde olduğu gibi zamanla açılma sorunu banyolarda daha hızlı yaşanabilmektedir. Bu nedenle PVC kaplama çözümlere yönelmek isteyenlere kolay temizlenebilir olan Akrilik panellerden yapılan dolaplar önerilmektedir.

Banyo Dolaplarında Renk Seçenekleri Nasıldır


Banyolar ışık alan pencereleri olmayan odalar olduğu için banyolarda kullanılan dolaplarda en sık tercih edilen renkler açık ve parlak renklerdir. Işığı yansıtması ve daha aydınlık görünmesini sağlamak için bu renkler tercih edilmektedir. Ancak koyu mat renklerde kontrast oluşturmak ve estetik kazandırmak için çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Mutfak dolabı modelleri gibi olan üstten ve alttan dolaplı ve tezgahlı modelleri olan banyo dolapları ya da sadece dolap ve lavabo dolabı olan modelleri ile geniş bir tercih imkanı banyo dolapları için sunulmaktadır. Banyonun büyüklüğü ve yapı özellikleri imal edilecek dolap için uygun yer olması da banyo dolaplarının yapımında büyük öneme sahiptir.

Banyo Dolapları Suya Karşı Dayanıklı Olmalı


Banyo dolapları ile mutfak dolap imalatı arasındaki en büyük fark malzeme kalitesidir. Mutfak dolaplarına verilen dikkat ve önem banyo dolapları için gözden kaçmaktadır. Ancak mutfak dolapları için suya ve neme maruz kalma oranı banyo dolaplarının çok çok altındadır. Banyo dolapları yoğun nem ve suya karşı maruz kaldığı için yatak odası imalatı için kullanılabilen masif malzemeler ve sunta malzemeler yerine suya dayanıklı ürünler gerekir. Suya dayanıklı olmayan ürünler kullanıldığında zamanla paneller şişmekte ve yamulmakta ve ayrıca kaplamaları ayrılmaktadır. Bütün bunlarda yenileme ve tamirat gerektirmekte hatta bazı durumlarda tadilat bile yeterli gelmemektedir.

Banyo Dolabı İmalatında Kaliteli Çözümler Sunuyoruz


Banyo dolabı imalatı için en iyi tasarım ve imalat çözümlerini hazırlayarak müşterilerine sunan firmamız vestiyer imalatı, mutfak modelleri ve yatak odası tasarımlarında da en kaliteli sonuçları sunmaktadır. Banyo dolabı için ölçülerin doğru alınması, engellemelerin doğru analiz edilmesi elde edilecek sonucun daha iyi olmasını sağlamaktadır. Su hatları ve giderler, Çamaşır makinesi dolapları ve tezgah dahil edilip edilmeyeceğine göre banyo dolabı modellerinde değişiklik yapılmaktadır.

Banyo Dolabı Ölçüsü ve Maliyet Hesaplama


Banyo Dolabı ölçüsü de aynı mutfak dolabının ölçüsü nasıl alınır ise o şekilde alınmaktadır. Çünkü her iki dolapta musluklar, giderler ve prizler gibi kısıtlamalarla karşılaşmaktadır. Mutfak dolabı ölçüsü hesaplama yöntemlerinde olduğu gibi banyo dolaplarında da kullanılacak malzeme ve mekanizmaların kalitesi ve miktarı dikkate alınarak maliyet çıkarılmaktadır. Sürgülü ray dolap pek çok kişi tarafından banyo dolapları için sorulan sorular arasındadır. Banyo dolaplarında sürgülü ray kullanmak açılıp kapanma durumlarında yerden tasarruf sağlamaktadır.