Portmanto Dolap
Portmanto Modelleri - Portmanto Fiyatları Ürün Modelleri - Özel İmalat ve Fiyat Bilgisi Uygun Fiyat Garantisi


Portmanto Dolap Modelleri ve Fiyatları


Portmanto

Portmanto ve Vestiyer bir eve girişte bizi ilk karşılayan eşyalardır. Mont, ayakkabı, şemsiye gibi dışarı ürünlerinin depolanmasında ve kolay erişilmesini sağlamakta kullanılmaktadır. Koridor ve antrelere yerleştirilen portmanto ve vestiyerler çıkış kapısına en yakın yere konumlandırılması kullanım kolaylığını arttırmaktadır. Portmanto ve Vestiyer tasarımları da ilk izlenim açısında büyük önem taşıdığını için tasarımları oldukça önemli hale gelmiştir.

Vestiyer ve Portmanto Hangi Aşamalarla Tasarlanır

Vestiyer ve Portmantolar kullanım amaçlarına göre üç bölümden oluşmaktadır. Askı bölümü, ayakkabı bölümü ve depolama bölümü ihtiyaçlar göz önüne ve evin konumu dikkate alınarak planlanmalıdır. Mutfak dolapları nasıl evin durumuna göre tasarlanmakta ise portmanto ve vestiyerler de aynı şekilde kapının konumu ve antre ya da koridorun durumuna göre şekillendirilmektedir. Ayakkabı bölümlerinde raflar tasarım özelliklerine göre eğimli ya da düz olarak imal edilmektedir.

Vestiyer ya da Portmanto Yaptırırken Hangi Malzeme Tercih Edilmeli


Vestiyer ve Portmanto imalatında tercih edilecek olan malzeme tamamen tasarım ve bütçeye göre belirlenmelidir. Depolama alanı olarak kullanılacak olan vestiyer ve portmanto yaptırıyorsanız maruz kalacağı yüke karşı direnç gösterebilecek ve esneme yapmayacak malzeme tercih edilmelidir. Bunun dışında tasarımda rustik ve oyma şekiller yer alacaksa akrilik ve high gloss gibi pvc kaplamalar tercih edilmemelidir. Vestiyerin konumlandırılacağı alanda aydınlatma sorunu yaşanıyor ise daha parlak özellik gösteren akrilik kapaklar tercih edilebilir. Bu sayede ortam daha aydınlık görünecektir. Yani vestiyer imalatında malzeme seçiminde sınır yoktur. Kalite ve fiyat performans göz önüne alınarak her türlü malzeme seçimi yapılabilir.

Vestiyer İmalatında En Önemli Kriter Nedir


Vestiyer imalatı kullanım kolaylığı göz önüne alınarak yapılmaktadır. Bu nedenle mutfak dolap imalatı ve banyo dolabı imalatı gibi su, nem, buzdolabı, ocak ve tezgah gibi tasarım maniaları bulunmamaktadır. Vestiyer tasarımında en önemli kriter bütünlük sağlamasıdır. Diğer eşyalar ve evin geneli ile uyumlu olması ve kullanım açısından ergonomik olması vestiyer tasarımını zirveye çıkaracaktır.

Vestiyer Modelleri Arasından Seçim Nasıl Yapılır


Vestiyer modeli seçerken mutfak dolabı modelleri gibi ihtiyacınıza uygun olan ve evin bütünü ile uyum sağlayan modeller seçilmelidir. Kullanım kolaylığı en büyük ilke olarak seçilmelidir. Vestiyerin konumlandırılacağı antre ya da koridor evin içerisinde sık geçiş noktalarından birisi ise tasarımda raylı kapaklar kullanılarak askılık bölümü daima estetik görünmesi için gizlenebilir. Bu gibi parametleri dikkate alarak vestiyer modelleri arasında seçim yapmak kolaylaşacaktır. Seyyar dolap tipi modeller ile duvara monteli modeller arasında seçim yapmakta ise karar tamamen size aittir. Kendi evinizde oturuyorsanız duvara monteli daha özgün tasarımlar tercih edebilirsiniz. Ancak taşınma ihtimaliniz yüksek ise seyyar dolap tipi kullanışlı ve birçok alana uyum sağlayacak modeller ileride de rahat kullanmanızı sağlayacaktır.

Benzersiz Portmanto Tasarımları Evinize Kimlik Katar


Vestiyer imalatı
ve mutfak modelleri evin kimliğini belirlemede rol oynamaktadır. Çünkü eve girişteki ilk izlenim vestiyer ile sağlanmaktadır. Vestiyer tasarımı misafirlerde ev hakkında fikir ve beklenti oluşturmaktadır. Yatak odası imalatı konusunda yapılan tasarımlar genelde mahrem olarak kaldığı için evin kimliği vestiyer ve mutfak dolapları ile belirlenmektedir. Mobilya seçimi de buna uygun şekilde yapılarak bütünlük sağlanmaktadır. Portmanto için sürgülü ray dolap sistemi kullanılması sayesinde odalar arası geçiş güzergahında daima sabit estetik görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Raylı dolaplar için membran kapak ve akrilik kapaklar en çok tercih edilen kapak modelleri arasındadır. Vestiyer ve portmanto yaptırmak isteyenler firmamızın iddialı tasarımlarını inceleyerek evlerine en uygun tasarımda portmanto yaptırabilirler.