Gardrop Gardolap
Ürün Modelleri - Özel İmalat ve Fiyat Bilgisi Uygun Fiyat Garantisi


Gardrop Gardolap Modelleri ve Fiyatları


Gardrop

Yatak odası imalatı için en önemli parçalardan birisi gardroptur. Gün geçtikçe herkes daha büyük gardroplara sahip olmak istemektedir. Bu yüzdende sürgülü ray dolap geliştirilmiştir. Büyük dolap büyük kapılar demek olacağı için sürgülü ray dolap dar odalarda kapaklar için açılma kapanma sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Bugünlerde mağazalarda en çok satılan gardrop modelleri de sürgülü ray dolap modelleridir. Özel imalat gardroplar ise evlerde yatak odası tasarımının en iyi şekilde yapılmasına imkan sağlamaktadır. Yapılar birbiri ile eş olmadığı için standart ölçülerdeki
gardroplar birçok kişinin işini tam görememektedir.

Gardrop İmalatında Neler Dikkat Edilmeli


Mutfak dolapları gibi Gardrop imalatında da ilk ve en önemli tasarım kriteri kullanım şeklidir. İhtiyacı karşılamayan mutfak dolabı modelleri nasıl kişiler tarafından tercih edilmiyorsa gardrop modelleri de ihtiyaca cevap vermesi açısından tercih edilmektedir. Mutfak dolap imalatı konusunda en iyi çözümleri sunan firmamız kişiye özel gardrop tasarımları ile de müşterilerini memnun edecek çözümler geliştirmektedir. Banyo dolabı imalatı hususundan farklı olarak gardroplarda su ve neme maruz kalma ihtimali düşük olduğu için daha hafif malzemelere tercih edilebilmektedir.

Gardrop İmalatında Malzeme Tercihi Nasıl Yapılmalı


Gardrop imalatında malzeme tercihi yapılırken önemli hususlardan birisi istenilen tasarımdır. Bir diğer husus ise malzemenin dayanıklılığıdır. Çünkü gardroplar eşya depolamak amacıyla kullanılmakta ve birçok yükü taşımaktadır. Gardrop malzemelerinin ve tasarımının da yükü taşımaya elverişli olarak yapılması gerekir. Aksi durumda yükü taşıyan panellerde esneme ve eğilme gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Gardroplarda eşyaların ağırlığından eğilme sorunları yaşanmaması için estetik ve kullanışlı raf tasarımları yapmak hem yapının kendi içinde desteklenmesini sağlar hem de eğilme ve esneme sorunlarını ortadan kaldırır.

Akrilik Mi High Gloss Mu Tercih Etmeli


Akrilik kapak özellikleri nelerdir ve bakımı nasıl yapılır
konulu yazıları okuyanlar akrilik malzemenin çizilmelere karşı dayanıklılığını ve kolay temizlenmesini göz önüne almaktadır. Ancak High Gloss malzemesi akrilik panellere göre daha az dayanıklıdır. Ancak bu dayanıklılık farkı çok önemli bir fark sayılmaz. Esas olarak akrilik malzeme tercih edilmesindeki sebep pürüzsüz parlaklık sunması ve High gloss malzemede karşılaşılan portakal kabuğu görüntüsünün olmamasıdır. Akrilik malzeme kullanılarak yapılan dolaplar ışığı yansıtarak odaların daha aydınlık görünmesini sağlar.

Gardrop Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir


Gardrop tasarımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususların başında işlevsellik yer almaktadır. İmalatçıya kullanmak istediğiniz şekli ile gardrop tarifi yapmanız ve buna göre işlevsel bir tasarım çizimi almanız önemlidir. Bu sayede gardrobun nasıl olacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisi de kullanılacak olan mekanizmalardır. Frenli mekanizmaların kullanılmasını kesinlikle imalatçıdan talep ediniz. Çünkü kullanım sırasında yapılan sert hareketler malzemenin yıpranmasına ve ömründen önce hasarlanmasına neden olabilir. Frenli mekanizmalar hareketleri yumuşatarak malzemenin daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Oyma tasarım kapaklarda membran kapak kullanmak maliyeti azaltacaktır. Burada maliyet performans kıyaslaması yapılarak tercih yapılması gerekir.

Gardrop Yaptırırken Fiyat Mı Kalite Mi Daha Önemli


Her şeyde olduğu gibi gardrop imalatında da fiyat önemli bir parametredir. Ancak uzun vadeli düşünmek bu konuda daha iyi sonuç almanızı sağlar. Gardrop evlerimizde çok fazla değiştirmediğimiz eşyalardandır. Uzun yıllar boyunca bir gardrobu kullanmak hemen herkes tarafından istenilen bir şeydir. Bu yüzden kalite de oldukça önemlidir. Uzun yıllar hasar görmeden rahatça kullanılabilecek bir gardrop için ödeyeceğiniz fiyatı göze almanız gerekir. Aksi durumda birkaç yılda bir yeni gardrop yaptırma ihtiyacı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.