Çocuk Odası
Ürün Modelleri - Özel İmalat ve Fiyat Bilgisi Uygun Fiyat Garantisi


Çocuk Odası Modelleri ve Fiyatları


Çocuk Odası
Çocukların kendine ait bir odasının olması ve o odanın onların gelişimine ve ilgisine uygun olarak dekore edilmesi oldukça önemlidir. Özellikle de kendine ait alanı olan çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerinin olumlu etkilendiği bilinen bir gerçektir. Kendi özel alanında vakit geçiren çocukların hayal dünyası daha da gelişecektir.

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Çocuk odası için doğru mobilya seçilmesi gerekmektedir. Bu seçim çocuğun ihtiyaçları, fiziksel ve ruhsal gelişimini destekleyici özellikte olmalıdır. Aynı zamanda mobilyaların fonksiyonelliği ve ergonomisi de oldukça önemli bir husustur. Hem çocuklar hem de bebekler için oda hazırlanırken güvenlik konusunun da atlanmaması gerekmektedir.

Çocuk odası takımları alınırken genellikle uzun yıllar boyunca kullanılacağı öngörülür. Bu, özellikle de ekonomik olarak oldukça doğru bir yaklaşımdır. Uzun yıllar kullanılacak olan bu mobilyaları tercih ederken, çocuğunuz ileriki yaşlarda ihtiyacı olabilecek ürünleri de göz önüne almanızda fayda bulunmaktadır. Örneğin, çocuk daha küçük yaşlardayken sadece yatak ve dolap yeterli olabilecekken, daha ileri yaşlarda şifonyer, konsol ya da çalışma masası gibi eşyalara ihtiyacı olacaktır.

Çocuk odası takımı alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda çocuğunuzun odasının büyüklüğüdür. Bu büyüklüğe uygun bir oda takımı seçilmesi oldukça önemlidir. Bu büyüklüğe uygun olarak çocuğunuzun vakit geçirebileceği ve oyun oynayabileceği bir alan bırakmaya özen göstermelisiniz.

Çocuklar büyüdükçe hareketleri de artmaktadır. Çocuğunuzun hareketinin arttığı dönemde çocuğunuza zarar verebilecek kısımları olan mobilyalardan uzak durmanızda fayda olacaktır. Sivri kenarları olan mobilyalar ve dengesi çok iyi olmayan mobilyalar, ev içinde istenmeyen kazalara sebep olabilir.

Çocuklar için mobilya seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da malzeme seçimidir. Özellikle mobilyalarda kullanılan boya, çocuklara hiçbir zarar vermeyecek şekilde olmalıdır. Koku ve nem yapmayan ahşap malzeme tercih edilmeli ve kullanıma başlamadan önce mutlaka bir süre havalandırılmalıdır.

Çocuk Odasının Olmazsa Olmaz Eşyaları


Çocuk odası alırken, büyümekte olan çocuğunuzun ihtiyaçlarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bir çocuk odasında elbette ki vazgeçilmez olan ilk eşya çocuğun yatağıdır. Bu yatağın çocuğun büyüklüğüne ve ergonomik ihtiyaçlarına uygun olmalıdır.

Çocuğunuzun odasını seçerken, eşyalarının rahatlıkla sığabileceği bir dolabın olması yine unutulmaması gereken bir eşyadır. Çocuğunuz büyüdükçe eşyalarının da artacağı göz önünde bulundurulursa, buna uygun bir dolap alınmasının uygun olacağını söylemek mümkündür.

Bu temel ihtiyaçların dışında, mobilya seçerken çocuğunuzun yaşı ve yaşına uygun eşyaların alınması önemlidir. Örneğin emzirdiğiniz bir çocuğunuz varsa, emzirmeye yardımcı bir sandalye alabilir, oyun çağında bir çocuğunuz varsa, oyuncak sepetleri alabilirsiniz. Ayrıca odada bulunan bir koltuk, anne babanın çocuğa masal okurken kullanması açısından önemlidir.

Yine çocuğunuzun yaşına bağlı olarak, bakım ünitesinin olması, alt değiştirme standının bulunması veya okuma çağında çocuğunuz için bir kitaplığın bulunması oldukça önemli olacaktır. Çocuğunuzun odasında bulunan halı da odayı sıcak tutmak açısından önemlidir. Ancak, bu halının kolay temizlenebilir olması, antialerjik olması gibi özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Çocuklar için yatak odası imalatında, yukarıda saydığımız tüm konuların dikkate alınması oldukça önemlidir. İmalatçı firma kullanacağı malzemenin boyası ve kullanılacak olan ahşabın kalitesi konusunda müşteriye gerekli bilgilendirme yapmak oldukça önemlidir. Aynı şekilde müşterinin ihtiyacına göre gerekli olabilecek mobilyalar için imalatçının doğru yönlendirme yapması ve her zaman uzun vadeli çözümün sunulması, ekonomik olarak müşteriye fayda sağlayacağı gibi müşteri memnuniyetinin de oldukça artacağı hiçbir zaman unutulmamalıdır. İhtiyacın doğru belirlenmesi ve doğru yönlendirme, müşteri memnuniyetinin anahtarıdır.