Akrilik Mutfak

Akrilik Mutfak

Mutfak dolapları ve malzemeleri de diğer mobilya tasarımları gibi modern değişimlere ayak uydurmakta ve gelişen teknoloji ile yeni trendlere sahip olmaktadır. Akrilik mutfak dolapları ve akrilik tezgahlarda mutfaklarda tercih edilen yeni nesil bir malzemedir. Akrilik kapaklar MDF üzerinde yapılan akrilik kaplamalar ile üretilmektedir. Parlaklığı, renk seçenekleri, su geçirmezliği ve dayanıklılığı ile mükemmel mutfak tasarımlarına imkan sağlamaktadır. Bu sayede her yıl birbirinden güzel mutfak modelleri tasarlanmakta ve kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Mutfak dolapları ve tezgahlarda duvar ve zemin kaplamaları gibi oda ile uyumun sağlanarak bir bütünlük elde edilmesi amaçlandığı için tasarımlar komple mutfak tasarımı olarak yapılarak tanıtıma sunulmaktadır.

Akrilik MDF Çizilme ve Suya Karşı Dayanıklıdır

Mutfak dolap imalatı için kullanılan akrilik kapaklar MDF üzerine 1mm kalınlığında PVC kaplamanın tutkal ve presle yapıştırılması ile üretilmektedir. High Gloss kaplamalarda fark edilebilen pürüzlü görüntü akrilik kaplamalarda görünmez, dayanıklılık ve ömür açısından ise akrilik daha uzun bir ömre sahiptir. Akrilik dolap ve kapakları çizilmelere karşı dirençli olmasının yanı sıra mutfakta dolapların sıkça suya maruz kalması karşısında alttaki MDF katmanını koruyarak malzemenin daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Renkleri membran mutfak dolap malzemelerine göre çok daha uzun süre solmaz ve güneşten etkilenmez.

Akrilik Kapak Özellikleri Nelerdir ve Bakımı Nasıl Yapılır

Akrilik kapak özellikleri nelerdir ve bakımı nasıl yapılır mutfak dolabı yaptırmak için akrilik kapaklarla tanışanların en merak ettiği konudur. Akrilik kapaklar üzerindeki akrilik kaplama sayesinde pürüzsüz ve çizilmelere karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Parlaklığı ayna etkisi oluşturarak mutfakların daha aydınlık olmasını sağlamaktadır. Akrilik kaplama dolapların kirlenmeye karşı da daha dayanıklı olmasını sağlar. Yani kimyasallar kullanmadan sadece ılık su kolayca temizlenmektedir. Akrilik kapakların temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken ıslak bırakılmamasıdır. Cam temizlerken olduğu gibi akrilik kapaklarda temizlendikten sonra kurutulması leke izi kalmaması açısından önemlidir.

Mutfak Dolabı Yaptırırken Neden Akrilik Tercih Etmeli

Mutfak dolabı modelleri arasında yer alan akrilik mutfak dolapları yapılırken özel tekniklerle mutfak dolabı ölçüsü hesaplama yapılmalıdır ki dolap atölyeden geldiğinde tam olarak yerine oturarak mükemmel bir uyumda montajı yapılabilsin. Mutfaklarda Akrilik kullanılarak dolap yaptırmanın en büyük avantajı dolapların uzun ömre sahip olmasıdır. Ayrıca mutfakta kullanılan temizlik malzemelerinin ve suyun dolaplara zarar vermemesi de tercih edilme nedenleri arasındadır. Renk solması sorununun yaşanmaması nedeniyle uzun süre kullanım için mutfak dolabı yaptıranlara akrilik kaplama önerilmektedir.

Akrilik Dolap Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akrilik olsun ya da farklı malzemelerden olsun fark etmez mutfak dolabı yapımında en önemli husus ölçüyü mutfak dolabının ölçüsü nasıl alınır iyi bilen bir ustanın almasıdır. Ancak bu sayede yapılan dolaplar mutfağa tam olarak yerleşerek uyum sağlayabilir. Akrilik dolap yaparken renk seçiminde mutfaktaki diğer yapılar ile uyumu göz önüne alınmalıdır. Kullanılacak olan mutfak malzemelerinin set üstü ya da ankastre olmasına göre dolap tasarımları değişiklik gösterecektir. Sürgülü ray dolap kullanılacağı durumlarda kendinden yavaşlayan sistemleri tercih edilmesi aşırı darbeleri engelleyerek akrilik dolapların ömrünü uzatacaktır. Akrilik dolaplarda membran kapak kullanılabileceği gibi akrilik ahşap desenleri de tercih edilebilir. Burada maliyet etkin olarak değerlendirme yapılması önerilmektedir.

Akrilik Paneller Sadece Mutfak Dolaplarında Mı Kullanılır?

Akrilik paneller banyo dolabı imalatı, yatak odası imalatı ve vestiyer imalatı gibi çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Akrilik panelin sunduğu avantajlardan yararlanmak istenilen her alanda mobilya ve dolap tasarım ve üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Firma olarak bizde Akrilik banyo dolabı yapımında da membran banyo kapakları mutfakta olduğu gibi kullanılabilmektedir. Akrilik mutfak tasarımı ve imalatı yaptırmak isteyenler firmamıza başvurarak tasarım fikirlerini inceleyebilirler.

Tarih :  27 Ekim 2020 Salı