Mutfak Dolap İmalatı

Mutfak Dolabı İmalatı

Mutfak dolabı imalatında yüksek kaliteli malzemeler ve işinde uzman teknik ekibimizle hizmetinizdeyiz. Birbirinden renkli, birbirinden çeşitli mutfak dolapları çeşitlerimiz ile hayalinizdeki mutfağa sahip olmanız için hizmet veriyoruz. Mutfak dolabı imalatımızın her aşamasında yüksek kalite standartlarını sürdürmekteyiz.

Mutfak dolapları mekân ölçülerine uygun olacak şekilde bilgisayar ortamında tasarlanıp müşteri onayı sonrası üretime geçilir.

Mutfak dolabı imalatının yanı sıra; banyo dolabı imalatı, yatak odası imalatı ve vestiyer imalatı alanlarında hizmet vermekte olan firmamız size her alanda yüksek kalite güven vaat etmektedir. Müşteri memnuniyeti her şeyden önce gelmektedir.

Mutfak Dolabının Ölçüsü Nasıl Alınır?


Mutfak dolabı ölçüsü alınmadan önce mutfak duvarlarını, pencerelerini ve kapı girişlerini gösterecek olan kroki veya planın çizilmesi gereklidir. Pencerelerin açılış yönü belirtilmelidir. Zeminden mermere kadar olan ölçü kesinlikle doğru alınmalıdır. Duvarlardaki köşe açıları ve darbelerden kaynaklı oluşan eziklikler; su terazisi, mastar ve açıölçer vb materyaller yardımı ile ölçülmelidir.

Tasarlanacak mutfak dolabı farklı şekillerde olabilir, L ya da U şekilde olabilir mutfak dolabı kurulacağı duvar ve zemini  hassasiyet gösterilerek ölçülmelidir.


Mutfak dolabı imalat ölçüsü alınırken,
 zemin eğriliği kesinlikle mastar ve su terazisiyle kontrol edilmelidir. Mutfak dolabının kurulacağı duvarlarda mastar ve su terazisi yardımı ile eğriliği kontrol edilmelidir.

Membran kapak nedir?


Membran kapak, PVC folyonun tek yüz  MDF’ ye tek taraflı olarak baskılanması sonucu oluşur. Kullanılan PVC folyolar yapılan testler doğrultusunda, anti bakteriyel yani bakteri barındırmaması nedeniyle de Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmıştır. Kesinlikle herhangi bir kanserojen kimyasal içermez.

Membran kapaklar, uzun ömürlülük ve dayanıklılığı nedeniyle kullanıcıların tercihlerinde ilk sıralardadır. Çok çeşitli renk ve desen seçenekleri ile dekorasyon çözümlerinde aranan bir üründür. Parlak veya mat olabilir ayrıca pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.
Membran kapaklar mutfak, banyo, vestiyer vb. mobilyalarda kullanılabilir.

Akrilik Kapak Nedir?


Akrilik kapak MDF levhanın üstüne, akrilik parlak folyonun katkılanması ile elde edilen bir üründür. Akrilik kapaklarda kaplama malzemesi membran kapaktaki malzemeye kıyasla daha kalın ve serttir. Bu nedenle akrilik kapaklarda desen oluşturmak ve köşeleri kaplamak mümkün değildir. Akrilik kapak kenarlarına kenar bantları uygulanmaktadır.

Akrilik Kapak Özellikleri Nelerdir?


1. Ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklı,
2. Çizilmeye karşı dayanıklı,
3. Yangına karşı dayanıklı,
4. Solmaya karşı dayanıklı,
5. Darbeye karşı dayanıklı,
6. Çevre dostudur,
7. Geri dönüşebilen ve çevreci,
8. Bol miktarda renk ve doku seçeneği,
9. Sağlam ve gözeneksiz sağlıklı yüzey,
10. Böceklere, bakterilere ve mantarlara dayanıklıdır
11. Limon, sirke ve benzeri asitlere karşı oldukça dayanıklıdır.

Sürgülü Ray Dolap Nedir?


Estetik ve modern görüntüsü ile kapakların ray sistemlerinden dolayı da kullanımına uygun olduğu için insanlar tarafından tercih edilen dolap sistemidir.  Yer kaplamaması en büyük tercih sebeplerindendir. Yatak odalarında sık olarak kullanılan ray dolaplar ise artık ev girişlerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Sürgülü Ray Dolapta Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?


            Dolabın alt ölçüleri alınırken yer de süpürgelik olup olmadığına dikkat etmek çok önemlidir. Dolap sistemlerin de ise süpürgelik dikkate alınmazsa duvar ve dolap arasında süpürgelik kadar boşluk kalır. Bu estetik görüntünün bozulmasına sebep olur.
            Dolap derinlik ölçüsünün önde ve arkada olmak üzere iki ölçü olarak alınması gerekir. Bu ölçülerden en küçük alan özellikle not edilmelidir. Üst kısmında ölçü alırken de tavanda kartonpiyer olup olmadığına özellikle dikkat edilmesi gerekir. Ölçünün bunlara göre alınması uygun olacaktır.
.

 

 

 

 

 

 

Tarih :  16 Ekim 2020 Cuma